מתי, למה, כמה? הסבר מקוצר על כל התהליך

 

מתי?

הדבר הראשון והחשוב שצריך לדעת כשמתכננים לטוס עם חיית המחמד, היא שיש להתחיל את התהליך כ-4 חודשים לפני מועד הטיסה המתוכנן.

רוב המדינות יסתפקו בדרישת בדיקת נוגדני כלבת ותעודת בריאות, אולם לעתים יש דרישות ייחודיות נוספות - מידע מפורט בנוגע לכל מדינת יעד ניתן למצוא תחת קטוגריית "דרישות לפי מדינה".

הכל במקום אחד - כל הפרוצדורות הנחוצות במסגרת התהליך מתקיימות אצלנו במרפאה לנוחות מירבית. 

 

למה?

מפני שהשלב הראשון בתהליך הוא ביצוע חיסון נגד כלבת וכחודש לאחר החיסון מבצעים בדיקת נוגדני כלבת. תוצאות הבדיקה מתקבלות עד כחודש ממועד שליחת הדגימה.

במידה והתוצאות מעידות על כמות מספקת של נוגדני כלבת בדם חיית המחמד, ניתן להתקדם בתהליך. לעתים תוצאות הבדיקה אינן מספקות ויש לבצע את החיסון ובדיקת הדם מחדש.

זה הרגע לציין כי במידה וחיית המחמד מקבלת חיסון כלבת על בסיס שנתי קבוע (כל שנה, ברצף) בדיקת הנוגדנים תיעשה פעם אחת ותהיה בתוקף לכל החיים.

 

יש נוגדני כלבת בשפע! מה עכשיו?

עכשיו נותר למלא תעודת בריאות לחיית המחמד ולקבל חתימה מהוטרינר הרשותי בבית דגן, מסמך אשר ניתן למלא לכל היותר 10 ימים לפני הטיסה (כלומר, בטווח של עד 10 ימים ממועד הטיסה), לרכוש\לשכור כלוב הטסה ולהרגיל את חיית המחמד לשהייה בתוכו ללא פחד או סטרס, כפי שאנו מפרטים בהרחבה בקטגוריית "לפני הטיסה".

 

10.. 9... 8...

הגענו לישורת האחרונה! זה הזמן למלא את תעודת הבריאות ולשלוח אותה להחתמה בבית דגן (אפשר עצמאית, אך אנחנו דואגים לשליח). מקבלים את המסמך החתום עד יום לאחר שליחתו.

 

זהו, יוצאים לדרך!

אורזים את חיית המחמד בכלוב ההטסה שלה שכבר דאגנו בינתיים להפוך לביתה השני, אורזים את עצמנו ויוצאים אל הדרך. כלבים וחתולים במשקל עד 8 ק"ג (כולל הכלוב) רשאים ברוב חברות התעופה לטוס במחלקת הנוסעים לצד הבעלים, חיות מחמד במשקל גדול יותר ימוקמו במטען המטוס.

 

כמה?

המחיר משתנה בהתאם לנוהל הספציפי אותו דורשת כל מדינה, צרו עמנו קשר לקבלת מידע פרטני מדויק יותר